مد و استایل

تفاوت مد یا فشن با استایل

مد یا فشن و استایل جزو کلمات کلیدی مربوط به هم هستند و همه ما بارها این کلمات را شنیده ایم و حتی در مکالمات روزمره آن را استفاده کرده ایم. این کلمات رابطه نزدیکی به هم دارند و گاهی به جای یکدیگر به کار برده می شوند. در این قسمت از مقاله در مورد تفاوت مد یا فشن با استایل توضیح داده خواهد شد. با ما همراه باشید.

مد یا فشن
مد یا فشن در زیرمجموعه خود ترند را جای می دهند.
مد یا فشن در طی یک دوره خاص و کوتاه ، معروف می شود.
معمولا بازیگران ، هنرمندان و مدل ها از آن استفاده می کنند و بقیه افراد نیز از آن ها الگوبرداری می کنند.
استایل
بنا به گزارش کارشناسان فروشگاه ایرانیان ، استایل چیزی است که خود فرد متناسب با فرم بدن ، سن ، سبک زندگی ، خلاقیت و ایده پردازی و بنا به سلیقه شخصی خود انتخاب می شود. مثل استایل مینیمال ، هوبوشیک ، استایل کلاسیک ، استایل خیابانی و… . این کلمه سیر و گستره وسیعی دارد و در مورد موزیک ، دکوراسیون و حتی زندگی نیز به کاربرده می شود.

تفاوت مد و استایل
مد در دنیای پوشاک ، یعنی اینکه اجازه دهیم ، طراحان مجلات و شرکت های مد و تبلیغاتی و… با توجه به آنچه که به نفعشان باشد برای ما تصمیم بگیرند، در یک دوره خاص چه بپوشیم؟ ولی استایل یعنی فارغ از آنچه که دیگران به ما دیکته می کنند با اعتماد به نفس و متناسب فرم بدن خودمان لباسی را انتخاب کرده و بپوشیم.

مد فصل به فصل تغییر می کند و این دیگران هستند که هر فصل به جای شما تصمیم می گیرند، چه انتخاب کنید و بپوشید. ولی استایل را شما خودتان با توجه به رفتار ، اخلاق ، سن ، محلی که زندگی می کنید و متناسب با مذهب و علایق خود آن انتخاب می کنید و هر چه می پوشید ، نتیجه فکر و تصمیم خودتان است.
وقتی که حرف از مد و دنیای فشن می شود ، همه یک رنگ و یک شکل لباس می پوشند و هر طرف که نگاه کنید همان مدل را تن دیگری خواهید دید ولی استایل هر فرد کاملا متفاوت و خاص خود فرد است و همین ویژگی او را از دیگران متمایز خواهد کرد.
اگر می خواهید پیرو مد باشید ، باید مجلات و وبسایت ها و هنرمندان را هر روز دنبال کنید و پا به پای آنها الگوبرداری کنید. اما اگر دنباله رو استایل خود باشید ، بدون هیچ گونه محدودیتی ، لباس هایی را که متناسب فرهنگ و علایق خود است ، خواهید پوشید. شما می توانید با لباس های قدیمی تان می توانید استایلی متفاوت درست کنید.
پس به جای اینکه همه شبیه هم لباس بپوشیم ، سعی کنیم خلاقیت به خرج داده و استایل های زیبا و جدیدی درست کنیم. استایل هایی که متناسب با فرم بدن ، سن ، موقعیت اجتماعی و سبک زندگی ما می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *